Amerika Yaz Okulları

amerika-yaz-okulu-img2

AMERİKA YAZ OKULLARI

Amerika, yaz okulları açısından dünyanın en çok tercih edilen seçeneklerden birisidir. Amerika’nın güzelliklerini, Amerikan rüyasını 18 yaşından küçük öğrenciler için güvenilir bir ortamda sunan kaliteli yaz okulları ve kampüsleri yer alır. Amerika yaz okulları, diğer yaz programlarına kıyasla ders sonrası aktiviteleri ve çok sayıda gezileri ile İngiltere ve Avrupa ülkelerinden ayrılır. Amerika’ya özgü Hollywood, Universal Stüdyoları, Disneyland gibi çok özel mekanlara gruplarla beraber gidilen gezilerle birlikte öğrenciler, hayatları boyunca unutamayacakları deneyimler kazanırlar. Çoğu yaz okulu Massachusetts, California, Washington gibi eyaletlerde üniversiteye ait kampüs içerisinde yer alır. Bütün dersler ve aktiviteler kampüs alanı içerisinde ve gözetmenlerin denetiminde gerçekleştirilir. Gözetmenler 7/24 öğrencilerin güvenliğini sağlayacak tecrübeli eğitmenlerdir. Yaz okulu programları uluslararası öğrenciler için seviye ve yaşlarına uygun olarak hazırlanır. Yaz okulu programlarında öğrencilerin bütün gereksinimleri okul tarafından karşılandığı için, öğrencilerin yanlarında para taşımaları gerekmez.

Amerika Yaz Okullarında Eğitim

Amerika yaz okullarında eğitim ve diğer tüm aktiviteler üniversite kampüsü içerisinde, gözetmenler eşliğinde, güvenilir bir ortamda gerçekleşir. Yaz okulu programlarında her bir sınıf, öğrencilerin yaş ve dil seviyelerine göre hazırlanır. Yaz okulu eğitimi sabah kahvaltısından sonra başlar. Genellikle haftada 15 – 20 saat İngilizce dil eğitimi ve ders bitiminde yapılan günlük aktivitelerin dahil olduğu programlar vardır. Ayrıca isteğe göre yoğun dil eğitimi içerikli programlar da vardır. Yoğun programda öğleden sonra aktiviteleri yerine ekstra dil eğitimi yapılır, öğrenciler akşam aktivitelerine katılabilirler. Aktiviteler ve geziler uluslararası, yakın yaşlarda fakat aynı dili konuşmayan öğrencilerin seçilmesine dikkat edilerek oluşturulan gruplar ile birlikte yapılır. Bu sayede programa katılan öğrencilerin grup içerisinde İngilizce konuşup sosyalleşmeleri hedeflenir.

Amerika Yaz Okullarında Aktivite ve Geziler

Amerika yaz okulları aktiviteleri derslerden sonra genellikle öğle ve akşam saatlerinde gruplar halinde veya isteğe bağlı olarak seçilen bir alanda bireysel bir şekilde yapılır. Aktiviteler sırasında deneyimli bir eğitmen öğrencileri yönlendirir. Amerika ‘da dünya çapında ünlü mekanlar ve coğrafik alanlar yaz programı dahilince çeşitli gezi ve turlarla ziyaret edilir. Tüm geziler boyunca gözetmenler öğrencilere eşlik eder. Çoğu gezi ve turlar yaz programı paketine dahildir.

Amerika Yaz Okullarında Konaklama

Amerika yaz okulları konaklamaları genellikle kampüs içerisinde yer alan öğrenci yurtlarında yapılır. Bazı okullar aile yanı konaklama hizmeti de sunar fakat aile yanı konaklama için önerilen öğrenci profili 15 yaş üstüdür. Aile yanı konaklamada ailelerin tümü okul yetkilileri tarafından seçilir. Öğrenci yurdu girişi ve yaz programı dahilindeki tüm etkinlikler okul yetkilileri tarafından kontrol edilir ve yurt içerisinde öğrencilerin güvenliği yine okul tarafından sağlanır.

Amerika Yaz Okulu Merkezlerimiz

 • FLS, Boston (14+)
 • FLS, California (15+)
 • FLS, California (12-14)
 • Kings City Summer, Boston (16+)
 • Kings City Summer, Los Angeles-Hollywood (16+)
 • Kings Summer, Los Angeles-Marymount (12-17)
 • Kings Summer, Malibu (10-16)
 • Kings Summer, New York (12-17)
 • Giles, Florida (8-15)
 • Giles, New York (14-17)
 • Giles, San Diego (10-13 & 14-17)
 • Giles, San Francisco (10-13 & 14-17)